Locatie: Vuurtoren Scheveningen
Adres: nabij Haven/ visafslag
Plaats: Scheveningen
Verzamelplaats/tijd: 13:45u verzamelen bij vuurtoren
Aanmelden voor: 18 juli
Kosten: 5 euro entree + evt. consumpties/ hapje eten 's avonds
max.aantal deelnemers: 15
Omschrijving activiteit:
Vanmiddag beginnen we met een bezoek aan de vuurtoren van Scheveningen.
De rode twaalfzijdige gietijzeren toren heeft een hoogte van 49 meter en een lichtbereik van 29 zeemijlen (53,5 kilometer). De toren heeft de status van rijksmonument. De vuurtoren bevindt zich aan het einde van de boulevard dichtbij de Scheveningse haven en visafslag.
In de 16e eeuw beschikte Scheveningen over een vierkante vuurbaak. De kerk inde geld van de schepen die van de vuurbaak gebruik maakten. Rond 1850 werd het bouwwerk verhoogd om de zichtbaarheid te vergroten. De nieuwe vuurbaak bevatte een koperen koepel en een nieuwe lamp.
In de jaren zeventig van de negentiende eeuw kreeg Quirinus Harder opdracht de huidige vuurtoren te ontwerpen.
De toren is gebouwd van gietijzer. De negen vloeren staan in verbinding met elkaar door gietijzeren wenteltrappen. Op de tweede verdieping is het verblijf van de vuurtorenwachters. Deze vloer is betimmerd en met kooien uitgerust. De kooien zijn in 1959 verwijderd. Een uitkijkpost is in 1957 op de zesde vloer van de toren gebouwd. Aan de voet van de toren werden één dubbele woning voor de opzichter en vier woningen voor vuurtorenwachters gebouwd.
Bij oplevering bevatte de toren een draaiende optiek in een kwikbad. In de jaren zestig werd dit licht vervangen door een elektrisch aangedreven draaiend lichtwerk op kogellagers. Het licht reikt ruim 53 kilometer ver en geeft twee lichtflitsen per tien seconden.
Na dit bezoek maken we een heerlijke strandwandeling.
Tussendoor of na afloop kunnen we met wie dat willen iets drinken of eten met elkaar.
[hide]
- Deelnemerslijst:
- Ciska B
- Janny B
- Donna Z
- Irene D
- Erik BR
- Andre H
- Rien V
Er zijn ook deelnemers van een andere christelijke activiteitengroep aanwezig, maar die kijken ook uit naar nieuwe gezichten, immers hoe meer zielen des te meer vreugd

Lijkt het je leuk om mee te doen, twijfel dan niet en geef je vandaag nog op!
Groetjes,
Ciska